Fotogalerie

Podzimní bazárek pro rodiny s dětmi 2019

Podzimní bazárek pro rodiny s dětmi 2019

Kdo by věřil, že letošní bazárek pro rodiny s dětmi se konal již pošestnácté. Každých 6 měsíců se konají sbírky po školách, školkách, mezi přáteli a přicházejí desítky dobrovolnic s nadšením třídit, chystat a nakonec i uklízet. Velké díky za to. Prodejem věcí se získalo rekordních 157 000 Kč na péči o křehké seniory.

Seminář na téma: Senioři a výživa

Seminář na téma: Senioři a výživa

Výlet do Katedrály sv. Víta

Výlet do Katedrály sv. Víta

V jednoduchosti je krása. Když se pečovatelka ptala paní Š., co se jí na výletě do Chrámu sv. Víta nejvíce líbilo, byla v tom čistá, prostá jednoduchost. „Jen tak tam být...“ Moc děkujeme všem dobrovolníkům a taky kolegyni Radce za krásné fotky!

Sportovně zábavná soutěž Pod pokličkou 2019

Sportovně zábavná soutěž Pod pokličkou 2019

Letošní zahradní soutěž Pod pokličkou aneb Poznej Sue Ryder přinesla našim klientům netradiční úkoly - zdravotní sestřičky pomáhaly s házením obinadla do dálky, sociální pracovnice se skládáním kancelářských potřeb, rehabilitace přiměla seniory střílet hokejkou a gastro zase poznávat houby. Nechyběla ani aktivizace - uchopení papírku pomocí kolíčku nemusí být nic jednoduchého, když je vám devadesát..

Sue Ryder Charity Cup 2019

Sue Ryder Charity Cup 2019

Benefiční turnaj firem v malé kopané je za námi. Gratulujeme vítězům a děkujeme všem 31 firmám, dobrovolníkům i partnerům této akce. Výsledky 11. ročníku turnaje - 1. místo: ČSOB, 2. místo: Generali, 3. místo: Ort Bul, 4. místo: Würth. Letošní ročník přinesl 920 100 Kč na pomoc starým lidem.

Letní grilování na zahradě

Letní grilování na zahradě

Kapela Sue Ryder to na letním grilování pořádně roztočila. Vznikla u příležitosti letního grilování. Její členové se na akcích pravidelně střídají, včera chyběla jen basa a ukulele. Nicméně rádi vyměnili na chvíli svoji práci v kanceláři, v péči, v obchodě za hudební potěšení pro ostatní. Hrálo se čistě na přání - od Matušky až po Rikatádo. A není nad grilované špekáčky od nutriční terapeutky:)

Nová podoba jídelny v domově pro seniory

Nová podoba jídelny v domově pro seniory

V domově pro seniory jsme se rozhodli ke zkrášlení jídelny. Pomocnou ruku nám nabídla firma Caparol, která je tvůrcem projektu Místa pro život – barvy, které pečují. Při vstupu do jídelny se nás nyní, ať chceme nebo ne, zmocní stará krása a nostalgie dřívější doby.

Mužský kruh aneb vzpomínka na trampování

Mužský kruh aneb vzpomínka na trampování

Uprostřed léta se u ohně sešla mužská část našich obyvatel. Někteří zpívali, někteří se ve vzpomínkách vraceli na dávné doby trampování u Sázavy, někteří jen v tichosti sledovali plameny měnící dřevo na popel … Vytvořili úžasný mužský kruh, který směly ženy jen něžně doprovázet...

PF 2020

PF 2020

Motivy PF 2020, které jsme připravili pro všechny, kteří chtějí podpořit Sue Ryder objednávkou novoročního přání.

Když je darem čas

Když je darem čas

Čas je jeden z největších darů, který můžeme někomu nebo něčemu věnovat. Čas je to hlavní, co přinášejí firemní dobrovolnické dny, které pravidelně zlepšují prostředí Sue Ryder, zpestřují život našich klientů nebo oživují dny v dobročinných obchodech. Na fotografiích najdete dobrovolníky z IKEA a Pfizer.

Nakrm draka 2019

Nakrm draka 2019

Začátek léta v Sue Ryder patří akci Nakrm draka. Společné setkání na zahradě je hlavně o pohybu, o aktivizaci našich klientů, o přátelském setkání s rodinami, zaměstnanci a dobrovolníky Sue Ryder. Dokázalo vzbudit nadšení pro sportovní výkon, dobrou náladu, vyvolat úsměvy i slzy dojetí. Tento rok se k nám opět přidali i firemní dobrovolníci z Pfizer. Děkujeme!

Špacír aneb s námi se ve stáří neztratíte 2019

Špacír aneb s námi se ve stáří neztratíte 2019

Děkujeme všem špacírujícím i partnerům akce, kteří se k nám v roce 2019 přidali. Díky, že jste tak pomohli někomu dalšímu neztratit se ve stáří. Stopovačku po Praze nám sice propršelo, ale nakonec se vyčasilo a náladu nám všem na závěr spravil David Kraus & Gipsy Brothers.

Květnový Ryder´s bazar na Novoměstské radnici

Květnový Ryder´s bazar na Novoměstské radnici

I přes deštivé počasí se májový Ryder´s bazar skvěle vydařil, od rána proudili nakupující na Novoměstskou radnici na Praze 2, mnozí odcházeli s plnými taškami.. Utržili jsme rekordních 202.000 Kč, použijeme je na nákup zdravotnického materiálu nehrazeného pojišťovnami. Děkujeme všem dobrovolnicím/kům za pomoc, podporovatelkám za jejich módní dary, radnici za skvělé podmínky a vám za nákupy!

Děkujeme! Jeden za všechny všichni za důstojnost

Děkujeme! Jeden za všechny všichni za důstojnost

Každý splněný cíl je radost, která si zaslouží být oslavována! O radost jsme se podělili s našimi hrdiny, které znáte z kampaně Jeden za všechny, všichni za důstojnost!

Oslava Centra pro důstojné stárnutí s dárci

Oslava Centra pro důstojné stárnutí s dárci

Pro dárce a partnery Centra pro důstojné stárnutí Sue Ryder, kteří projekt osobně podpořili, jsme připravili malou oslavu ve Winternitzově vile. Poděkovali jsme jim a představili plány a následné kroky.

Velikonoce v Sue Ryder

Velikonoce v Sue Ryder

Lidové tradice, které patří k Velikonocům si rádi připomínáme v Sue Ryder společně s našimi seniory - zdobení a barvení kraslic, pletení pomlázek, pečení mazanců i pondělní vymrskání našim dam.

Jarní koncert 2019

Jarní koncert 2019

Každým rokem vítáme jaro zpěvem známých lidovek a společným koncertem... Letos to vyšlo na Škaredou středu před Velikonocemi, čímž jsme splnili lidovou pověru, abychom se neškaredili a nezůstala nám zakaboněná tvář každou středu v roce.

Bazárek pro rodiny s dětmi - jaro 2019

Bazárek pro rodiny s dětmi - jaro 2019

Počasí nám na jarním bazárku pro rodiny s dětmi více než přálo.. možná i díky němu jsme přivítali spoustu nakupujících, a získali tak z prodeje darovaných věcí rekordní tržbu 147.000 Kč na péči o seniory v Sue Ryder! Díky všem školám, školám, dárcům, dobrovolníkům!

Skupinové cvičení v Sue Ryder

Skupinové cvičení v Sue Ryder

V Sue Ryder kondičně skupinově cvičíme 3x v týdnu - v pondělí, ve středu a v pátek. Vycházíme z toho, že cvičení je společenská záležitost, působí preventivně nejen fyzicky, také zlepšuje fungování mozku, klientům zvedá náladu, podporuje zdravý spánek atd.

Mezinárodní den žen 2019

Mezinárodní den žen 2019

Na MDŽ bylo v Sue Ryder docela živo. Kolegové z péče se převlékli do šatů, které nosily naše dámy, klientky, v dobách svého mládí. Každá dostala k MDŽ květinu, báseň, úsměv, přípitek..na přání i píseň. A víte která zněla nejvíce? ... "Kdyby byl Bavorov.."

Masopust

Masopust

Barvy, štětce, nůžky, papíry, látky, lepidla.. věci nezbytné pro kreativní dílnu, která probíhá každou středu odpoledne v denním centru. Jedna z pravidelných aktivit, které se účastní ti klienti, kteří mají radost z tvoření, většinou jsou to zatím samé dámy. K ruce jsou jim jak naše ergoterapeutky, dobrovolnice i rodinní příslušníci. Tentokrát bylo téma Masopust..

Oslava narozenin pana Karla

Oslava narozenin pana Karla

Veselou oslavu narozenin, díky týmu, který pečuje o klienty, zažil pan Karel. Popřát mu přišla i převlečená kolegyně z rehabilitace Pavlína, za jeho oblíbenou Helenku Vondráčkovou.

Naše obchody jsou zapojeny do projektu ateliéru Liběny Rochové

Naše obchody jsou zapojeny do projektu ateliéru Liběny Rochové

Dobročinné obchody Sue Ryder spolupracují na ročníkovém projektu ateliéru paní Liběny Rochové na UMPRUM. „Udržitelnost a etický postoj jsou velkou výzvou módního průmyslu dneška. Rádi bychom tímto projektem upozornili na nesmyslnost masové produkce. Uvědomujeme si, že nezměníme mnohé, ale chceme, aby se lidé nad tímto tématem zamysleli a hledali nové cesty“, říká paní Liběna. Všichni studenti mají možnost ve své práci využít oblečení z našich obchodů.

Vánoční koncert 2018

Vánoční koncert 2018

Na konci roku jsme se všichni sešli v naší kapli a společně si zazpívali koledy na vánočním koncertě a ochutnali cukroví....

Darujte šanci
na důstojné stáří