Fotogalerie

Výlet na vánoční trhy

Výlet na vánoční trhy

Tohle je pan Jiří (94 let). Jet s ostatními na malý výlet, koupit si hranolky a nabízet je všem dámám - to je celý on! Má obrovské problémy s pamětí, a i když na to vůbec nevypadá, bez cizí pomoci žít nemůže. Ovšem vychutnat si přítomnost a chovat se jako opravdový gentleman? To nezapomněl ani trochu.

Štědrý den v Sue Ryder

Štědrý den v Sue Ryder

Štědrý večer v Sue Ryder nebyl štědrý jen počtem dárků. Byl štědrý množstvím laskavosti, péče, respektu a porozumění, které pečující tým Sue Ryder dal těm, kteří tento den nemohou prožít bez pomoci druhých. Pečovatelé, zdravotní sestřičky, osobní asistenti a další ze Sue Ryder nenadělují jen 24. prosince. Potvrdila to paní Vlasta (99 let), když při rozdávání dárků řekla: „Největší dárek jste pro mě stejně každý den vy!“

Rozsvícení stromu v Michelském dvoře

Rozsvícení stromu v Michelském dvoře

Po pár letech jsme se opět sešli v Sue Ryder a společně s našimi sousedy, přáteli, klienty i jejich blízkými jsme rozsvítili strom v Michelském dvoře. Bylo to krásné a magické! Děti se potěšily pohádkou, kocourem Benjamínem, malováním na obličej, výtvarnými dílnami. Dospělí si pak zpívali u stromečku, dali si dobroty ve stánku a restauraci. Děkujeme MČ Praha 4 za jejich podporu!

Terapeutický tým Sue Ryder má novou posilu

Terapeutický tým Sue Ryder má novou posilu

Tým zvířecích terapeutů Sue Ryder se rozrostl o 8letého sibiřského kocoura Benjamína. Za klienty i pečujícím týmem dochází už pár týdnů vždy v sobotu a jeho příběhy můžete sledovat dokonce na Instagramu. Podpořte, prosím, další návštěvy čtyřnohých léčitelů v Sue Ryder - fenky Yumi, koníka Sagiho nebo pejsků z Léčivých tlapek, kteří docházejí na skupinovou terapii.

Výlet do Národopisného muzea v Letohrádku Kinských

Výlet do Národopisného muzea v Letohrádku Kinských

Slunce, barevné listí a Letohrádek Kinských, který si třeba paní Marie (88 let) pamatovala z dob, kdy sem chodila na koncerty. Společné zážitky z expozic Národopisného muzea, které zde sídlí, jsme společně vstřebávali a zapíjeli v místní kavárně a při procházce nádhernou podzimní zahradou. Veliké díky za tento výlet patří našim dobrovolníkům a také Abakus - Nadační fond zakladatelů Avastu, který i v roce 2003 významně podpořil důstojnou péči v Sue Ryder orientovanou na člověka a na téma důstojného stáří.

Olympijská pochodeň na zahradě Sue Ryder

Olympijská pochodeň na zahradě Sue Ryder

Konec září, počasí příznivě nakloněné, 4 disciplíny, organizátoři v antickém rouchu, zapálená pochodeň, diplomy, utopenci i koláče na svačinu, zahrada i galerie proměněny na soutěžní arénu – tak vypadaly letošní podzimní olympijské hry v Sue Ryder. Úsměvy se nešetřilo, trochu se radilo při poznávačce listí stromů, lehce se pomáhalo při hodu do chřtánu draka a hlavně se hodně vykládalo…

Návštěva zvířátek z Boušic

Návštěva zvířátek z Boušic

Kozlík, pejsci a dokonce slepička, která se uhnízdila v polohovací posteli paní Hany (86 let)! Nedokážete si představit, jak vděční a šťastní byli babičky, dědečkové i zaměstnanci z návštěvy terapeutických zvířátek z Boušic v domově pro seniory Sue Ryder. Je úžasné, co s námi zvířata dokážou udělat. Podívejte se!

15. ročník benefičního turnaje v malé kopané Sue Ryder Charity Cup je za námi!

15. ročník benefičního turnaje v malé kopané Sue Ryder Charity Cup je za námi!

Už 25 let kope Sue Ryder za důstojné stáří seniorů v ČR. 14. září se k nám už po 15. připojilo 27 firemních týmů na dalším ročníku Sue Ryder Charity Cup. 23 firem si přišlo zahrát malou kopanou přímo na Strahov, 4 firmy křehké stáří podpořily virtuálně. A tato hvězdná sestava spolu s hlavním partnerem akce, Nadací ČEZ, poslala do branky Sue Ryder gól ve výši 1 340 000 Kč. Gratulujeme vítězi A11 a děkujeme všem hráčům, fanouškům, partnerům turnaje, rozhodčím i laskavým dobrovolníkům.

Červnový výlet do Valdštejnského paláce a jeho zahrad

Červnový výlet do Valdštejnského paláce a jeho zahrad

Velké poděkování patří našim dobrovolníkům v čele s Danielou Siudovou. Bez nich bychom nezvládli náročnou logistiku a co víc - klienti by přišli o chvíle jejich plné pozornosti a upřímného zájmu, kterého si tolik užívají. Děkujeme také dárcům Sue Ryder, kteří přispěli na tyto výlety. Věříme, že Vás vzpomínka na výlet do Valdštejnského paláce pohladí po Vašem dobrém srdci. Děkujeme MHMP za podporu dobrovolnictví v roce 2023.

Letní hry v Sue Ryder

Letní hry v Sue Ryder

Stáří a nemoc není důvod k tomu, aby se člověk zřekl všech svých životních radostí. A tak se akce Letní hry zúčastnili téměř všichni naši klienti. Když to nedokázali na vozíčku, přijeli zkrátka v posteli… A zajeli si třeba do hospody U Kuželky, do obchodu Sexy shoppers, k bazénu U Brambory, k Doupěti pokladů nebo k místnímu "tatérovi". Děkujeme MČ Praha 4, že nám i v roce 2023 pomáhá s důstojnou péčí o seniory.

Májová návštěva canisterapeutické fenky Yumi

Májová návštěva canisterapeutické fenky Yumi

"To nejdůležitější je napojit se na člověka, se kterým v danou chvíli jste, protože v ten okamžik jste pro něj často celý svět,“ říká dobrovolnice Michaela Pošvářová, která tvoří se svou fenkou Yumi canisterapeutický tým. Už 4 roky pravidelně navštěvují Sue Ryder. Společně těší i dojímají klienty, kteří milují zvířátka, ale o ta vlastní se už nedokážou postarat.

Výlet na Pražský hrad a do katedrály sv. Víta

Výlet na Pražský hrad a do katedrály sv. Víta

Třetí květnový víkend patřil krásnému výletu klientů Sue Ryder a dobrovolníků na Pražský hrad a do katedrály sv. Víta.

Děkujeme, že jste přišli na Den otevřených dveří

Děkujeme, že jste přišli na Den otevřených dveří

Do slova a do písmene jsme otevřeli všechny dveře těm, kteří zavítali na Den otevřených dveří Sue Ryder 25. května. Jak řekl Matej Lejsal, ředitel Sue Ryder: „Byla radost a úleva po 2 letech omezení, doslova i obrazně, otevřít dveře světu kolem nás a setkat se s Vámi. Děkujeme, že jste přišli.“ Pro všechny, kteří nestihli přijít, nabízíme fotky, které dobře dokumentují, jak hezké to bylo. Za ně děkujeme Radce Kulhánkové.

Jarní koncert - tentokrát s "Goťákem"!

Jarní koncert - tentokrát s "Goťákem"!

Letošní jarní koncert byl trochu netradiční. Pozvání mezi naše obyvatele přijal Michal “Goťák” Charvát. Když jste zavřeli oči, měli jste pocit, že Vám zpívá přímo Karel Gott nebo Jiří Korn… Podívejte se, jak se to v galerii Sue Ryder nakonec rozjelo. Moc děkujeme za podporu hudebních akcí pro naše klienty v rámci programu ČSOB pomáhá regionům. Díky!

Po 11 měsících znovu na výletě: Národní technické muzeum

Po 11 měsících znovu na výletě: Národní technické muzeum

Jet ještě jednou na výlet. Něco vidět. Něco zažít. To je a vždy bude velké přání klientů Sue Ryder. Tyto sny se dařily plnit. V červnu 2022 ale výlety skončily. Speciální doprava pro vozíčkáře se stala 5x dražší, celková cena byla vysoká. Po 11 měsících se podařilo díky dárcům a dobrovolníkům vyjet zase VÝLET! Národní technické muzeum, jarní Letná, káva, dort, vítr ve vlasech, panoramata...

Velikonoce 2023

Velikonoce 2023

Pomlázka v Čechách, žila v západní polovině Moravy a tatar na východě, mrskačka či mrskút na jižní a střední Moravě. Rozdílné velikonoční názvosloví pro pomlázku z vrbového proutí, které vzniklo díky regionální rozdílnosti. Tyto výrazy odrážejí mluvu našich pradědečků a prababiček. A tak to mají i naši klienti, kteří pocházejí z různých oblastí České republiky od západního Chebu až po východní Moravu.

S písničkou po pokojích

S písničkou po pokojích

Tak tuhle rozkošnou aktivitu "S písničkou po pokojích" dělá pravidelně pro klienty Sue Ryder dobrovolnice Daniela Siudova, žena našeho pravidelného dárce. Každé pondělí si Daniela v doprovodu naší aktivizační pracovnice Lenky připraví pár známých lidových písniček, které si spolu se seniory zazpívají. Daniela je také velkým tahounem v organizaci výletů pro klienty.

MDŽ aneb voňavé barevné pugéty pro naše dámy

MDŽ aneb voňavé barevné pugéty pro naše dámy

Voňavé kytičky od sociálního podniku Aranžérie, laskavé pohledy pečujícího týmu, naše vedoucí sestřička Veronika Hovorková celá v růžovém i pan ředitel Matěj Lejsal na kolenou! Takové bylo MDŽ pro naše dámy. Děkujeme z celého srdce všem, kteří vykouzlili další nezapomenutelný den v životě Sue Ryder.

Pamětní odznak za péči o válečné veterány pro Sue Ryder

Pamětní odznak za péči o válečné veterány pro Sue Ryder

V lednu 2023 převzal Matěj Lejsal, ředitel Sue Ryder, z rukou ministryně obrany Jany Černochové a náčelníka Generálního štábu Armády ČR Karla Řehka čestný pamětní odznak za dlouholetou péči o válečné veterány.

Terapeutický tanec roztančil dámy i pány v Sue Ryder

Terapeutický tanec roztančil dámy i pány v Sue Ryder

Vozíček, 90 let, mlhavý zrak, slábnoucí sluch... To všechno v té chvíli zmizelo. Klienti Sue Ryder totiž poprvé zažili terapeutický tanec skvělé Lucky Zelené z Prožívej pohyb. Nevěřili byste, kolik života, energie a radosti se ještě skrývá v těch starých křehkých lidech. Tanec, hudba a Lucka to dokonale odhalily! Bylo to veselé, ale také nesmírně dojemné. Děkujeme!

Masopustní průvod

Masopustní průvod

"Vy jste ale zestárly, děti!" konstatovala paní Jitka (89 let), klientka Sue Ryder, když po roce viděla Adélku a Filípka, děti naší sestřičky Veroniky. Má pravdu. Vždyť už jim taky táhne skoro na 10! Byla to ta nejveselejší hláška z barevného masopustního průvodu, který v úterý 21. února potěšil všechny klienty a téměř celý tým Sue Ryder.

Tří králové

Tří králové

Třikrálový průvod Kašpara, Melichara a Baltazara v Sue Ryder vypadal trošku jinak, než byste očekávali… Na místě králů byly tři královny, nenesly zlato, kadidlo a myrhu, ale vaječný koňak. A nekoledovaly, ale rozdávaly sladkosti a nalévaly k přípitku na zdraví. Přesto, stejně jako v tradiční podobě, průvod přinesl seniorům hlavně potěšení a rozptýlení.

Začátek i konec roku očima fotografa

Začátek i konec roku očima fotografa

Od prvních složitých okamžiků, kdy stačí rada, až po chvíle, kdy starý člověk potřebuje pomoc 24 hodin denně. Proto jsme tady. Ale i v závěru života se může dít mnoho. Stále může přicházet radost, smích, porozumění, láska a dokonce i andělé, Mikuláš, Ježíšek či Tři králové (v našem případě královny). Nahlédněte do domova pro seniory a podívejte se na fotografie z Mikuláše, Štědrého dne či Tříkrálového průvodu.. A jedna perla od paní Vlasty, naší klientky, během mikulášské nadílky: „Peklo by se mělo rozhodně zachovat, lidi ho potřebují!“ 

Otevřeli jsme 8. dobročinný obchod Preslovka na Praze 5

Otevřeli jsme 8. dobročinný obchod Preslovka na Praze 5

Tak jsme se dočkali! 8. dobročinný obchod Sue Ryder neboli Preslovka na Smíchově (Preslova 5) byla v prosinci pokřtěna a slavnostně otevřena! Osobně nás přišli podpořit jak starostka Prahy 5 Monika Shaw Salajová, tak i zpěvák Matěj Ruppert. Přijďte se podívat a podpořit rozjezd Preslovky, která plní svoji misi: „Jeden daruje, druhý kupuje, všichni pomáhají“. Radost uděláte hned dvakrát - někomu blízkému i křehkým seniorům v Sue Ryder.

Darujte šanci
na důstojné stáří