Fotogalerie

Výlet na Vyšehrad

Výlet na Vyšehrad

"Tak jak se Vám líbil výlet na Vyšehrad a Slavín? No tedy, bylo to na 100%!" odvětila rozesmátá paní Zdeňka, klientka Sue Ryder, dobrovolnici Daniele, která zorganizovala náš první letošní výlet. Chvílemi to vypadalo, že snad domluvila i slunečné počasí nebo zvonění zvonů přesně v čase, kdy všichni vstupovali na Slavín.. Moc děkujeme všem dobrovolníkům za doprovody i organizaci!

Oslava Velikonoc

Oslava Velikonoc

"Paní Olinko a dáte si vaječný koňak nebo kafíčko? Kousek beránka?" "A ještě tu - Na tom Prašným mostě.. a Okolo Hradce!" Zpěv z jídelen zněl nejen na chodbách domova, ale i pod otevřenými okny v Michelském dvoře - slunečný zelený čtvrtek se přímo nabízel k oslavě Velikonoc a jara. Ostatně, lidové tradice, které patří k Velikonocům, jsme si s klienty připomínali celý velikonoční týden - klienti zdobili kraslice, pekli beránka a vyráběli jarní ozdoby. Podívejte se.

Oslava svátku žen v Sue Ryder

Oslava svátku žen v Sue Ryder

„Věřím v to, že šťastné ženy jsou krásné ženy.“ Audrey Hepburn. A mnohé jsou krásné i v 95. Osmý březnový den byl dárkem pro všechny naše obyvatelky domova. Některé ani netušily, že svátek mají, ale nakonec s radostí přijaly prvosenky z rukou mužských zástupců Sue Ryder.

Návštěva terapeutického koně Sagiho - tentokrát v galerii Sue Ryder!

Návštěva terapeutického koně Sagiho - tentokrát v galerii Sue Ryder!

V únoru 2022 dostali klienti Sue Ryder dlouho slibovaný vánoční dárek - návštěvu terapeutického koně Sagiho! To obrovské zvíře vypadalo v uzavřeném prostoru galerie Sue Ryder strašně nepatřičně... A zároveň to byl jeden z nejhezčích a nejdojemnějších momentů, který tenhle prostor za posledních 23 let zažil. Děkujeme Veronice Volgemutové a Asistenčnímu jednorožci za čirou radost, kterou dělají, kamkoliv přijedou.

Tři králové

Tři králové

Domovem pro seniory Sue Ryder prošel tříkrálový průvod. Dveře každého pokoje teď zdobí K+ M+ B+. Tak ať přinesou všem, kteří za těmito dveřmi našli svůj druhý domov, požehnaný rok. Ať je naplněný radostí, láskou a silou čelit všem starostem, které vysoký věk a křehké zdraví přináší.

Štědrý den v Sue Ryder

Štědrý den v Sue Ryder

Podívejte se, jak s klidnou a tichou radostí slavili klienti Sue Ryder Štědrý večer, a jak laskavou oporou jim byl pečující tým.

Mikuláš 2021

Mikuláš 2021

Sv. Mikuláš chodí do Sue Ryder od nepaměti a klienti mají z téhle fešné družiny stejnou radost jako děti, i když jim je v průměru 90 let. Proudí ze společného setkávání a z toho, že svět si nežije někde tam venku, za zdmi, bez nich...

Výlet za kubismem v Domě U Černé Matky Boží

Výlet za kubismem v Domě U Černé Matky Boží

Architektonický skvost, perla staré Prahy či vrcholné dílo české kubistické architektury. Tak bývá označován Dům U Černé Matky Boží v Praze, kam zavítali na výlet naši klienti s dobrovolníky. Dvě patra plná nádherných solitérních kusů kubistického nábytku, užitého umění, doplněná výběrem maleb např. Emila Filly ad. Zážitky se nakonec musely probrat v neméně zajímavé restauraci v 1. patře nad kávou a kubistickým věnečkem...

Benefiční turnaj firem v malé kopané - Sue Ryder Charity Cup 2021

Benefiční turnaj firem v malé kopané - Sue Ryder Charity Cup 2021

Už 23 let kopeme za důstojné stáří klientů Sue Ryder a seniorů v ČR! 9. září se k nám už po 13. připojilo 28 firemních týmů, které za tu samou věc kopaly spolu s námi na dalším ročníku Sue Ryder Charity Cup. 24 firem si přišlo zahrát malou kopanou přímo na Strahov, 4 nás podpořily virtuálně a tato hvězdná sestava nám do branky střelila gól ve výši 1 060 460 Kč! Pomůže nám financovat práci zdravotních sestřiček, které dnem i nocí bdí nad zdravím a životy klientů Sue Ryder. Putovní pohár vyhrál tým 8000DŮVODŮ.

Podzimní olympiáda 2021

Podzimní olympiáda 2021

Podzimní dny v Sue Ryder patří již tradičně olympiádě. Společné setkání je hlavně o pohybu, o aktivizaci našich klientů a příjemné atmosféře.Výkony našich klientů vzbudily nadšení, vyvolaly úsměvy i dojaly... Zápal i mezi zaměstnanci přinesl jak vrh koulí, tak i házení kruhů na cíl, svůj čich i hmat zapojili ve smyslovém trojboji, paměti si potrénovali u poznávání květin v moderním pětiboji. Podívejte se!

Výlet do Policejního muzea

Výlet do Policejního muzea

Minulá neděle patřila dalšímu výletu našich klientů - tentokrát do Policejního muzea! Možná to nebylo vždy úplně snadné podívání, ale vše se vylepšilo v policejní kavárničce. Účastníci měli to štěstí, že potkali i policejního kaplana či se jich s průvodním slovem ujal místní zaměstnanec muzea... Velké poděkování patří dobrovolníkům, kteří se po celou dobu výletu stávají skvělými parťáky a oporou našich klientů.

Letní grilování

Letní grilování

Stáří a nemoc není důvod k tomu, aby se člověk zřekl všech svých životních radostí. V to věříme v Sue Ryder. A tak se akce Letní grilování zúčastnili téměř všichni naši klienti. Když to nedokázali na vozíčku, přijeli zkrátka v posteli…

Setkání s terapeutickým koněm Sagim

Setkání s terapeutickým koněm Sagim

"Když se před klienty Sue Ryder postavilo tohle obrovské majestátní zvíře, bylo na tom něco mystického...", říká Radka Kulhánková, autorka fotografií. Děkujeme organizaci Asistenční jednorožec, Veronice Volgemutové a terapeutickému koni Sagimu za jejich další návštěvu u nás!

Poznej Sue Ryder aneb Letní hry

Poznej Sue Ryder aneb Letní hry

Po dlouhých měsících jsme se konečně dočkali větší společenské akce v našem areálu. Tým aktivizace zorganizoval sportovně zábavnou soutěž Poznej Sue Ryder. Nezapomněl zapojit ani ostatní kolegy z oddělení dobročinných obchodů, domova pro seniory a fundraisingu, kteří si pro klienty připravili netradiční úkoly. Názvy stanovišť jako Casino Sue Ryder – hazardní hry, Přebírání prádla, Stanov diagnózu, Poraz byrokrata, Dračí sluj, napovídají, kdo úkol připravoval... Nevěřili byste, jak některým devadesátiletým dámám jde hod v kostky či skořápky.

Po 15 měsících poprvé na výletě

Po 15 měsících poprvé na výletě

„Květnový výlet tentokrát bude, i kdyby měly padat trakaře!“ prohlásila Anička Ratajová, koordinátorka dobrovolníků Sue Ryder, když po obrovsky dlouhé době organizovala výlet pro klienty. Trakaře nepadaly - v sobotu 22. května se po 15 měsících na klienty Sue Ryder usmálo slunce i malostranský vodník Kabourek. 

První felinoterapie v Sue Ryder

První felinoterapie v Sue Ryder

NASA už řadu let dává svým astronautům vibrační pásky, které napodobují kočičí předení. Díky frekvenci zhruba 25 Hz omezují a léčí řídnutí kostí, ke kterému ve vesmíru dochází. V NASA dávají pásky, v Sue Ryder přikládáme kočky celé:) Děkujeme Karolině Tumlířové a Davídkovi za historicky první felinoterapii pro naše klienty i zaměstnance. Bylo to vesmírně krásné a léčivé!

Velikonoce 2021

Velikonoce 2021

Velikonoční nádivka, vyzdobená vejce, beránek a osení na stolech... Naše dámy se zapojily do společného tvoření, samotné Velikonoce jsme pak všichni přivítali slavnostním přípitkem a přivítáním jara.

Pan Václav slavil stovku!

Pan Václav slavil stovku!

Tajemství životního štěstí není v tom, co nám život dává nebo bere. Záleží jen na tom, jak dokážeme každý takový okamžik prožít. A my věříme, že pan Václav, přestože už je tak křehký, cítil a prožil tu obrovskou lásku a dojetí, se kterou mu gratuloval k jeho 100. narozeninám tým Sue Ryder i jeho vlastní rodina. Jsme vděční, že Vás můžeme doprovázet na Vaší cestě, Václave. Ještě jednou vše nejlepší!

Mezinárodní den žen v Sue Ryder

Mezinárodní den žen v Sue Ryder

„Děkuju Vám za to, že jste nezapomněli, že jsem žena!“ Tuhle větu jsme slyšeli nezávisle na sobě od několika žen - klientek domova pro seniory Sue Ryder. Tohle je veliké téma a úkol nás všech. Chovat se tak, aby člověk před námi zůstal člověkem. Aby muž zůstal mužem. A aby žena zůstala ženou bez ohledu na to, kolik jí je let.

2. kolo očkování proti Covid-19 máme za sebou

2. kolo očkování proti Covid-19 máme za sebou

Máme za sebou 2. kolo aplikace vakcíny proti Covid 19 pro klienty i zaměstnance Sue Ryder. A protože jsou hlavně v těchto dnech důležité malé radosti, paní doktorka Adriana a denní sestra Veronika očkovaly ve velkém stylu - v masopustních kostýmech, aby potěšily naše klienty.

Masopust v Sue Ryder

Masopust v Sue Ryder

Barevný a radostný, navzdory všemu. Takový byl Masopust v Sue Ryder. Začal pozitivně, abychom zůstali negativní. Slavnost jsme totiž zahájili druhým kolem očkování proti Covid 19 - s úsměvem v očích, protože rty skrývaly respirátory, a v zářivých kostýmech!

Štědrý den v Sue Ryder 2020

Štědrý den v Sue Ryder 2020

Štědrý večer nebyl štědrý počtem dárkům. Byl štědrý množstvím laskavosti, péče, respektu a porozumění, které pečující tým dal těm, kteří tento den nemohou prožít bez pomoci. Pečovatelé, zdravotní sestřičky, osobní asistenti a další ze Sue Ryder ale nenadělují jen 24. prosince. Potvrdila to paní Eva (91 let), když při rozdávání dárků řekla: „Největší dárek jste pro mne každý den stejně vy!“

Jak to u nás vypadá

Jak to u nás vypadá

Nahlédněte do veřejných i neveřejných prostor Sue Ryder...

Radost přinesl anděl, Mikuláš i čert...

Radost přinesl anděl, Mikuláš i čert...

Od prvních složitých okamžiků, kdy stačí rada, až po chvíle, kdy starý člověk potřebuje pomoc 24 hodin denně. Proto jsme tady. Ale i na úplném konci života se může dít mnoho. Stále může přicházet radost, smích, porozumění, láska a dokonce i andělé a Mikuláš.

Darujte šanci
na důstojné stáří